XIV Letnia Akademia Instrumentów Dętych Blaszanych +

Miło nam ogłosić, że Letnia Akademia Instrumentów Dętych Blaszanych + w 2022 roku ODBĘDZIE SIĘ i to już po raz CZTERNASTY! Niezwykle cieszymy się na spotkanie z Wami!

Znów reorganizujemy nasze pomysły i marzenia, wprowadzamy korekty i zmiany w naszych planach, ale co najważniejsze DZIAŁAMY!

Tak jak w latach ubiegłych spotkamy się w sierpniu, by wspólnie muzykować, uczyć, ćwiczyć i koncertować. Również i tym razem Akademia odbędzie się w wielu zakątkach Kalisza – m.in. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Henryka Melcera, Akademii Kaliskiej, Centrum Kultury i Sztuki, I Liceum Ogólnokształcącym im. A. Asnyka, Narodowym Sanktuarium Św. Józefa, Kościele oo. Franciszkanów, w Klubie Komoda, w parku, przy fontannie, Baszcie Dorotce. Co ciekawe zagramy także na rzece Prośnie.

Letnia Akademia Instrumentów Dętych Blaszanych+ pomyślana została przede wszystkim jako tygodniowy cykl zajęć warsztatowych dla wszystkich klas instrumentów dętych blaszanych (trąbka, waltornia, puzon, eufonium, tuba) oraz saksofonu, fletu, klarnetu oraz rogów myśliwskich. Mamy także sekcję jazzową: trąbka jazzowa, saksofon jazzowy, perkusję. W tegorocznej edycji rodzina Akademii powiększy się o fagocistów. Dodatkowo zorganizowane będą także warsztaty dla orkiestr dętych.

Każdego dnia Akademii prowadzone są zajęcia indywidualne z czynnymi uczestnikami przez wybitnych polskich i zagranicznych pedagogów. Oprócz zajęć indywidualnych prowadzone są także zajęcia gry zespołowej, na których wykładowcy kładą szczególnie duży nacisk na kameralistykę i sposoby pracy w zespołach instrumentalnych. W ramach Letniej Akademii odbywają się spotkania pedagogów i panele dyskusyjne służące wymianie doświadczeń i wzbogacaniu metod pracy z uczniami.

Dodatkowo podczas Akademii można obejrzeć wystawy instrumentów dętych z możliwością ich wypróbowania oraz kupna.

Akademia daje uczestnikom również okazję do zaprezentowania swoich umiejętności szerokiej publiczności podczas koncertów na terenie miasta Kalisza. Na koncertach prezentują się nie tylko uczniowie, ale także ich mistrzowie. Dzięki takim spotkaniom uczestnicy Akademii mają możliwość poznać swoich mentorów wielopłaszczyznowo – zarówno podczas zajęć, a także na scenie.

 

 

więcej


Data / 21/08/2022 - 08:00
Miejsce / Kalisz